Dzień dobry!

Każdego dnia przybywa osób, dla których uprawianie sportu staje się pasją. Aktywność fizyczna, w jakiejkolwiek formie, daje nam wszystkim wiele korzyści. Poprawia zdrowie, samopoczucie, dzięki niej spędzamy więcej wspólnego czasu z przyjaciółmi i rodziną, zaspokajamy potrzeby rywalizacji i samorealizacji. Są tacy, którzy potrzebę ruchu wysysają z mlekiem matki i jakaś niewidzialna siła powoduje, że od małego ciągnie ich do sportu. Inni widzą swoich rodziców biegających, grających w siatkówkę, chodzących po pracy na siłownię, albo spędzają każde wakacje i ferie zimowe na sportowo. Są także i tacy, którzy swoje zainteresowanie sportem odnajdują dużo później, w szkole średniej, na studiach, czasem nawet po czterdziestce lub jeszcze później. Kiedy i w jaki sposób sport zaczyna być częścią naszego życia jest najmniej istotne. Ważne, że w ogóle się pojawia i najczęściej zostaje na zawsze. Staje się pasją!

 

Bez względu na to, w jakim wieku stawiamy pierwsze kroki, w jakiej dyscyplinie i jak bardzo angażujemy się, to każdy z nas na początku potrzebuje przewodnika. Kiedyś jego rolę spełniali rodzice, nauczyciele WF-u, koledzy, czasem naszym pierwszym trenerem była książka. Dzisiaj jest podobnie, ale wraz z rozwojem technologii przybył nam jeszcze jeden potężny sojusznik. Internet. Jak wiecie, możemy w nim znaleźć wszystko. Dosłownie. Konia z rzędem temu, kto wskaże coś, czego nie można znaleźć w sieci… Od dzisiaj jest tam także GO Blog!

 

 

W GO Sporcie żyjemy sportem i mówimy o tym głośno! Chcemy, by GO Blog był miejscem, które będziecie odwiedzać regularnie. Będziemy Was wspierać we wszystkim, co będziecie robić. Będziemy pisać dla Was o wszystkim, co wiąże się z uprawianiem sportu, ale nie tylko o treningu, żywieniu, czy zdrowiu. Będziemy też Waszymi oczami i uszami na wybranych imprezach. Wysłuchamy każdego z Was, ktokolwiek tylko będzie chciał nam o czymś opowiedzieć, podzielić się z nami czymś. Zaprezentujemy i porozmawiamy ze sportowcami amatorami, którzy są inspiracją dla innych. Będziemy Waszym kumplem, Waszą koleżanką, przypadkowo spotkaną osobą, które tak samo jak Wy, dzielą tą samą pasję.

Przeczytaj również  Nie każdy trening musi zwalić Cię z nóg / Trening na niskiej intensywności, ale skuteczny

 

Gdy zaproponowano mi redagowanie Go Bloga, pomyślałem o nim jak o kolejnym ważnym starcie, który trzeba zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Kalendarz projektu, logistyka, fundusze, plan treningowy, dieta, badania wydolnościowe, itd. I nie wiedziałem od czego zacząć, choć wiem bardzo dobrze, co zrobić, bo przecież robiłem to dziesiątki, jeśli nie setki razy. Założyłem buty i wyszedłem pobiegać, ale ledwo wyszedłem, nie zdążyłem jeszcze przejść z marszu do biegu, gdy usłyszałem głos sąsiada: „Dzień dobry, jestem kolegą Tomka i wiem, że Pan biega i jeździ na rowerze, i że pomógł pan Tomkowi z dietą i treningami. Super, bo chłopak strasznie się wkręcił i przynajmniej czasem mam z kim biegać. A właśnie, czy mógłby pan…”. Już wiedziałem, co zrobię!

 

I jeszcze jedno. Bardzo zależy mi na kontakcie z Wami i tym, co macie do powiedzenia. Czy spodobał się Wam GO Blog, o czym Wy chcielibyście przeczytać, w czym można Wam pomóc i doradzić. Ze swojej strony zapewniam Was, że żadne pytanie i żaden temat nie pozostaną bez odpowiedzi. Będę zobowiązany i wdzięczny za każdego maila, każdy komentarz na blogu, na Facebooku, każdą opinię i ocenę.

 

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze

komentarzy