Dzień dobry!

Każdego dnia przybywa osób, dla których uprawianie sportu staje się pasją. Aktywność fizyczna, w jakiejkolwiek formie, daje nam wszystkim wiele korzyści. Poprawia zdrowie, samopoczucie, dzięki niej spędzamy więcej wspólnego czasu z przyjaciółmi i rodziną, zaspokajamy potrzeby rywalizacji i samorealizacji. Są tacy, którzy potrzebę ruchu wysysają z mlekiem matki i jakaś niewidzialna siła powoduje, że od małego ciągnie ich do sportu. Inni widzą swoich rodziców biegających, grających w siatkówkę, chodzących po pracy na siłownię, albo spędzają każde wakacje i ferie zimowe na sportowo. Są także i tacy, którzy swoje zainteresowanie sportem odnajdują dużo później, w szkole średniej, na studiach, czasem nawet po czterdziestce lub jeszcze później. Kiedy i w jaki sposób sport zaczyna być częścią naszego życia jest najmniej istotne. Ważne, że w ogóle się pojawia i najczęściej zostaje na zawsze. Staje się pasją!

 

Bez względu na to, w jakim wieku stawiamy pierwsze kroki, w jakiej dyscyplinie i jak bardzo angażujemy się, to każdy z nas na początku potrzebuje przewodnika. Kiedyś jego rolę spełniali rodzice, nauczyciele WF-u, koledzy, czasem naszym pierwszym trenerem była książka. Dzisiaj jest podobnie, ale wraz z rozwojem technologii przybył nam jeszcze jeden potężny sojusznik. Internet. Jak wiecie, możemy w nim znaleźć wszystko. Dosłownie. Konia z rzędem temu, kto wskaże coś, czego nie można znaleźć w sieci… Od dzisiaj jest tam także GO Blog!

 

 

W GO Sporcie żyjemy sportem i mówimy o tym głośno! Chcemy, by GO Blog był miejscem, które będziecie odwiedzać regularnie. Będziemy Was wspierać we wszystkim, co będziecie robić. Będziemy pisać dla Was o wszystkim, co wiąże się z uprawianiem sportu, ale nie tylko o treningu, żywieniu, czy zdrowiu. Będziemy też Waszymi oczami i uszami na wybranych imprezach. Wysłuchamy każdego z Was, ktokolwiek tylko będzie chciał nam o czymś opowiedzieć, podzielić się z nami czymś. Zaprezentujemy i porozmawiamy ze sportowcami amatorami, którzy są inspiracją dla innych. Będziemy Waszym kumplem, Waszą koleżanką, przypadkowo spotkaną osobą, które tak samo jak Wy, dzielą tą samą pasję.

Przeczytaj również  #AmbasadorGOSport - Bartosz Brusiło: Triki motywacyjne - jak nie odpuścić treningów?

 

Gdy zaproponowano mi redagowanie Go Bloga, pomyślałem o nim jak o kolejnym ważnym starcie, który trzeba zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Kalendarz projektu, logistyka, fundusze, plan treningowy, dieta, badania wydolnościowe, itd. I nie wiedziałem od czego zacząć, choć wiem bardzo dobrze, co zrobić, bo przecież robiłem to dziesiątki, jeśli nie setki razy. Założyłem buty i wyszedłem pobiegać, ale ledwo wyszedłem, nie zdążyłem jeszcze przejść z marszu do biegu, gdy usłyszałem głos sąsiada: „Dzień dobry, jestem kolegą Tomka i wiem, że Pan biega i jeździ na rowerze, i że pomógł pan Tomkowi z dietą i treningami. Super, bo chłopak strasznie się wkręcił i przynajmniej czasem mam z kim biegać. A właśnie, czy mógłby pan…”. Już wiedziałem, co zrobię!

 

I jeszcze jedno. Bardzo zależy mi na kontakcie z Wami i tym, co macie do powiedzenia. Czy spodobał się Wam GO Blog, o czym Wy chcielibyście przeczytać, w czym można Wam pomóc i doradzić. Ze swojej strony zapewniam Was, że żadne pytanie i żaden temat nie pozostaną bez odpowiedzi. Będę zobowiązany i wdzięczny za każdego maila, każdy komentarz na blogu, na Facebooku, każdą opinię i ocenę.

 

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze

komentarzy